Rehvihunnik ministeeriumi ees täitis eesmärki Üha süvenevad probleemid rehvivaldkonnas viisid Eesti Rehviliidu veebruaris selleni, et tähelepanu saamiseks tuli keskkonnaministeeriumi ette maha kummutada viis tonni rehve. Tänaseks on keskkonnainspektsioon lubanud asuda seadusest kõrvalehiilijaid intensiivselt kontrollima.
Hoolimata sellest, et Eesti Rehviliit on juba aastaid juhtinud järjekindlalt ametkondade tähelepanu rehvide taaskasutamise valdkonna probleemidele, ei ole riik seni suutnud tagada õiglast, läbipaistvat ja keskkonnale ohutut taaskasutussüsteemi.
Aktsioon andis soovitud tulemuse ning rehvitemaatika on viimaks nii meedia, keskkonnakomisjoni kui ka ministeeriumi huviorbiidis. Kuigi esialgu kõlanud lahendused, mis keerlesid peamiselt rehvide vastuvõtuhinna tõstmise ümber Rehviliidu hinnangul probleeme täielikult ei lahendaks, andis rehviaktsiooni järel riigikogu keskkonnakomisjonis toimunud kohtumine lootust positiivseteks arenguteks. Teemat on lubatud põhjalikumalt käsitleda edaspidistel komisjoni istungitel. Riik kaalub ühe võimalusena näiteks ajutise rehvide vastuvõtu miinimumhinna määramist kuni taaskasutamist ootavate rehvide laojäägi vähendamiseni. Riigi poolne mõte on selles, et tänased vastuvõtutasud ei ole jätkusuutlikud ega võimalda rehvide korrektset taaskasutust. Samuti kaalutakse tõsiselt auditeerimise kohustuse sisse viimist, mis aitaks riiklikult täpsemalt kontrollida deklareeritud andmete õigsust.
Laual on olnud ka keskkonnatasu kehtestamine taaskasutussüsteemiga mitteliitunud rehvifirmadele. Keskkonnainspektsioon on seadnud rehvivaldkonna oma 2016. aasta prioriteediks ning võtab teravdatud tähelepanu alla seadusest kõrvale hiilivad ettevõtted. Samuti on inspektsioonil plaanis kontrollida deklareeritud arannete õigsust. |